سفارش تبلیغ
صبا ویژن
عکس 1 عکس 2 عکس 3
نظرات

این چند وقته ادعاهایی مبنی بر موافقت امام با حذف شعار مرگ بر امریکا از طرف آقای رفسنجانی مطرح شدکه خداییش برق سه فاز میپروند پای روزنامه فروشی تقریبا شوکه شده بودم وقتی میدیدم چندین روزنامه همین صحبت رو تیتیر اصلیشون زدن که البته اثبات میکردکه صفت روزنامه های زنجیره ای شایسته شون بوده 

dowm with usa

شایسته دیدم این صحبت حضرت آقا رو که در دیدار جوانان اصفهان در تاریخ12 آبان 80بیان کردن رو مرور کنیم( هرچند که خیلی مربوط به این شخص نیست):

"انسان اگر زندگى سیاسى بعضى افراد را از اوّلِ انقلاب تا به‌حال نگاه کند، مى‌بیند ملغمه عجیبى از انواع و اقسام فکرهاست! یک روز بود که چنین آدمهایى به این اکتفا نمى‌کردند که در شعارها، مردم فقط «مرگ برامریکا و مرگ بر شوروى» بگویند. مى‌گفتند باید بگوییم «مرگ بر شرق و غرب»! ما مى‌گفتیم شوروى سمبل یک تفکّر و یک راه غلط است؛ امریکا سمبل جنایت و ستم است؛ چه دلیلى دارد شما بگویید «مرگ برشرق و غرب»؟! مى‌گفتند شما محافظه‌کار و سازش‌طلبید! از جمله همین حضرات، امروز کسانى هستند که حاضرند بروند رسماً در مقابل امریکا و انگلیس عذرخواهى کنند و بگویند ما غلط کردیم، اشتباه کردیم به شما بدگویى کردیم؛ ما را ببخشید! بعضى از همین افراد، آن روز در اوایل انقلاب، روى تندیهاى بى‌رویّه، چنان نظرات عجیب و غریب اقتصادى‌اى مطرح مى‌کردند که انسان شاخ درمى‌آورد! مى‌گفتیم اینها کجایش اسلامى است؟ مى‌خواستند تفکّرات بسیار تندِ چپِ سوسیالیستى را به اسم اسلام تحمیل و پیاده کنند. بعضى از آنها که مسؤولیت داشتند، کارهاى بدى هم در آن روز انجام دادند."

صحت و سقم ادعای آقای رفسنجانی مبنی بر موافقت امام با حذف شعار مرگ بر امریکا تنها از یک راه اثبات میشه و اون آوردن سند است. چرا که امامیکه ما میشناسیم در موضوع قطع رابطه امریکا و ایران (19 فروردین 59)به ملت ایران چنین پیام میدهند که:        

 بسم الله الرحمن الرحیم

ملت شریف ایران، خبر قطع رابطه بین ایران و امریکا را دریافت کردم و اگر کارتر درعمر خود یک کار کرده باشد که بتوان گفت به خیر و صلاح مظلوم است، همین قطع رابطه است. رابطه بین یک ملت بپا خاسته برای رهایی از چنگال چپاولگران بین المللی با یک چپاولگر عالَمخوار، همیشه به ضرر ملت مظلوم و به نفع چپاولگر است. ما این قطع رابطه را به فال نیک می‌گیریم؛ چون که این قطع رابطه دلیلی بر قطع امید امریکا از ایران است. ملت رزمنده ایران این طلیعه پیروزی نهایی را که ابرقدرت سفاکی را وادار به قطع رابطه - یعنی خاتمه دادن به چپاولگریها - کرده است، اگر جشن بگیرد حق دارد. ما امیدواریم که نابودی سرسپردگانی مثل سادات و صدام حسین بزودی انجام گیرد و ملتهای شریف اسلامی به این انگلهای خائن، آن کنند که ملت ما با محمدرضای خائن کرد؛ و به دنبال آن برای آزاد زیستن و به استقلال تمام رسیدن، قطع روابط با ابرقدرتها خصوصاً امریکا نمایند. من کراراً گوشزد نموده‌ام که رابطه ما با امثال امریکا، رابطه ملت مظلوم با جهانخواران است.

و مهمتر از همه امام در دوران حیاتشان فرمودند الآن صحبتهایی رو به من منتسب میکنند که خلاف واقع است در بعد از حیاتم نیز تنها مواردی را از من بپذیرید که در صدا و سیمای جمهوری اسلامی پخش شده یا در نامه ای به دست خط من یا در آثار و سخنرانیهای من آمده باشد پس امام پیش بینی این انتساب های خلاف واقع آقایان را کرده بودند و نفرمودند اگر هرچه آقای فلانی یا نوه ام گفتند درست است و بپذیرید ...خلاثه امر اینکه اگر نظر امام بر این مو ضوع میبود در یک جایی از صحیفه امام به آن اشاره میشد و الآن که نرم افزارهای صحیفه امام موجود است میتوانید با سرچ " مرگ بر آمریکا "در صحیفه امام ببینید که آیا نظر امام موافق ادعای آقای رفسنجانی بوده یا خلاف صریح آن

انقلاب به هیچ  گروهی بدهکاری ندارد و ما هنوز هم چوب اعتمادهای فراوانمان را به گروهها و لیبرالها می خوریم، آغوش کشور و انقلاب همیشه برای پذیرفتن همه کسانی که قصد خدمت و آهنگ مراجعت داشته و دارند گشوده است ولی نه به قیمت طلبکاری آنان از همه اصول، که چرا مرگ بر امریکا گفتید! چرا جنگ کردید! چرا نسبت به منافقین و ضدانقلابیون حکم خدا را جاری میکنید؟ چرا شعار نه شرقی و نه غربی داده اید؟ چرا لانه جاسوسی را اشغال کرده ایم و صدها چرای دیگر

جلد 21 - صفحه 286

------------------

در حالی که به لطف خداوند بزرگ، ملت ما توانسته است در اکثر زمینه هایی که شعار داده است به موفقیت نایل شود. ما شعار سرنگونی رژیم شاه را در عمل نظاره کرده ایم، ما شعار آزادی و استقلال را به عمل خود زینت بخشیده ایم، ما شعار «مرگ بر امریکا » را در عمل جوانان پرشور و قهرمان ومسلمان در تسخیر لانه فساد و جاسوسی امریکا تماشا کرده ایم، ما همه شعارهایمان را با عمل محک زده ایم. البته معترفیم که در مسیر عمل، موانع زیادی به وجود آمده است که مجبور شده ایم روشها و تاکتیکها را عوض نماییم.

جلد 21 - صفحه 285

********

و در سوره توبه که امر شد در مجمع عمومی در مکّه خوانده شود، م یخوانیم: و اذان من الله و رسوله الی النّاس یوم الحجّ الاکبر ان الله بری ء من المشرکین و رسوله. ) 2( فریاد برائت از مشرکان در مراسم حج. و این یک فریاد سیاسی - عبادی است که رسول الله، صلی الله علیه و آله و سلم، به آن امر فرمود. حال باید به آن آخوند مزدور که فریاد مرگ بر امریکا و اسرائیل و شوروی را خلاف اسلام م یداند گفت تأسی به رسول خدا و متابعت از امر خداوند تعالی خلاف مراسم حج است؟ آیا تو و امثال تو آخوند امریکایی فعل رسول الله - صلی الله علیه و آله و سلم - و امر خداوند را تخطئه م یکنید، و تأسی به آن بزرگوار و اطاعت فرمان حق تعالی را بر خلاف م یدانید و مراسم حج را از برائت از کفار تنزیه م یکنید، و اوامر خدا و رسول را برای منافع دنیایی خود به طاق نسیان می سپارید، و برائت و نفرین را نسبت به دشمنان اسلام و محاربان با مسلمانان و ستمگران بر مسلمین کفر میدانید؟

جلد 18 - صفحه 91

------------------

الآن صداشان اینجا بلند شد. این ملتی که الآن دارند فریاد م یزنند «مرگ بر امریکا » مقصودشان کارتر است. ملت امریکا که به ما کاری نکرده.

ملت امریکا اگر بفهمد مطلب را، اگر بفهمد مطلب را ملت امریکا، به حسب وجدان انسانی اش، با ما موافق است.

جلد 11 - صفحه 254

------------------

امیدوارم که مسلمانها روز قدس را بزرگ بشمارند و در همه ممالک اسلامی، در روز قدس، در روز جمعه آخر ماه مبارک، تظاهر کنند، مجالس داشته باشند، محافل داشته باشند، مسجد داشته باشند، در مساجد فریاد بزنند. وقتی یک میلیارد جمعیت فریاد کرد، اسرائیل نمی تواند، از همان فریادش م یترسد. اگر همه مسلمینی که در دنیا الآن هستند، که قریب یک میلیارد هستند، اگر در روز قدس، همه بیرون بیایند از خانه، فریادبکنند «مرگ بر امریکا » و «مرگ بر اسرائیل » و «مرگ بر شوروی »، همین قول «مرگ بر شوروی » برای آنها مرگ م یآورد. جمعیتشان یک

میلیارد، ذخایرشان این همه زیاد که همه دولتها محتاج به ذخایر شما هستند. مع ذلک، شما را وادار م یکنند با هم مختلف باشید، اختلاف کنید وذخایرتان را ما ببریم و هیچ کدام صحبت نکنید.

جلد 13 - صفحه 80

------------------

روز شهادت امام مظلوم ما، پای نطق و سخنرانی یک نفر آدمی که با آنها دوست است کف م یزنند و سوت م یکشند و امریکا را از یاد م یبرند. خط این بود که اصلاً امریکا منسی بشود. یک دسته شوروی را طرح م یکردند تا امریکا منسی بشود، یک دسته «الله اکبر » را کنار م یگذاشتند، سوتم یزدند و کف م یزدند آن هم روز عاشورا. خط این بود که این قضیه مرگ بر امریکا منسی بشود.

و لهذا، دیدید که آن روزی که این جوانهای بیدار عزیزما این لانه جاسوسی را گرفتند، این شیاطین به دست و پا افتادند. یکی گفت که اینها خط شیطان هستند ) 1( و دنبال این کردند که ما الآن اسیر امریکا هستیم، نه اینکه نمی فهمیدند که نه، اسیر امریکا نیستیم، م یخواستند که ما را از استقلال بیرون بیاورند و به دامن امریکا بیندازند و قضیه گرفتن این محل جاسوسخانه ناگوار بود برای آنها، برای اینکه پرونده های اینها هم ظاهر می شد، پیدا می شد این پرونده ها. این همه کوشش برای اینکه، اینها را رها کنید بروند، ما در گرو امریکا هستیم، اینها را بگذارید بروند. این جوانهای عزیز ما که م یگفتند ما در خط اسلام هستیم، م یگفتند به آنها که شما در خط شیطان هستید، خوف این بود که این پرونده ها ظاهر بشود و این چهره هایی که قالب زدند خودشان را، این چهره ها معلوم بشود که چه جور اشخاصی بودند.جلد 15 - صفحه 29

------------------

لکن تا حالا هم همین کشورهایی که م یگویند ما مسلمان هستیم و اسلامی هستیم، تا حالا هم ما را با اسرائیل همدست م یدانند! ما که از اوّل امریکا را ظالم م یدانستیم و ستمگر می دانستیم، و کشور خودمان را در دامان او به واسطه خیانت حکومت سابق اینجا، در دامن او می دیدیم هست،مخالفت کردیم با او، مردم قیام کردند و «مرگ بر امریکا » گفتند .

 

حالا قضاوت با خودتان

اللهم اجعل عواقب امورنا خیرا

 
مطلب بعدی : طرح بازی با امریکا در سال 67 چه بود؟آیا الآن وارد مرحله2 آن شدیم        مطلب قبلی : «اسنودن»؛ افشاگر جاسوسی آمریکا از اتحادیه اروپا
+ کمترین حرکت شیعیان ایران در حمایت از مردم بحرین و اعلام انزجار از کشتار وحشیانه این مردم مظلوم و متوقف کردن تجاوز به زنان شیعه ی بحرینی که ناموس شیعه به حساب می آیند امضاء این پتیشن است. www.petitiononline.com/ssi2011/petition.html+ هر کس ازهرجاصبح بلندمی‌شودبگویدمن شورای نگهبان راقبول ندارم،‌من قانون اساسی راقبول ندارم،‌من مجلس راقبول ندارم،من رئیس‌جمهورراقبول ندارم،من دولت را قبول ندارم.نه!همه باید مقید به این باشید که قانون را بپذیرید،‌ولو برخلاف رای شماباشد. باید بپذیرید،برای این‌که میزان اکثریت است؛وتشخیص شورای نگهبان که این مخالف قانون نیست و مخالف اسلام هم نیست،میزان است که همه باید بپذیریم. (صحیفه امام جلد14صفحه378)

+ امام خمینی(ره):نمی‌شود از شما پذیرفت که ما قانون را قبول نداریم. غلط می‌کنی قانون را قبول نداری!قانون تو را قبول ندارد نباید از مردم پذیرفت، از کسی پذیرفت ، ما شورای نگهبان را قبول نداریم. نمی‌توانی قبول نداشته باشی. مردم رای دادن به اینها...مردم که به قانون اساسی رای دادند منتظرند که قانون اساسی اجرا بشود؛


مرجع دریافت ابزار و قالب وبلاگ   |   Designed By Ashoora.ir