سفارش تبلیغ
صبا ویژن
عکس 1 عکس 2 عکس 3
نظرات

تصاویری که در زیر مشاهده می‌کنید، همگی جزئی از زندگی روزمره انسان‌ها بوده و همیشه در اطراف ما وجود دارند. اما همین وسایل شخصی و روزمره می‌توانند به خدمت "سرویس‌های امنیتی" و "جاسوسی" در آیند، به‌طوری که حتی گاهی اوقات تبدیل به سلاح شده و کشنده‌تر از هرگونه "اسلحه مدرن" دیگری عمی می کنند.


*

*

*

*

*

*

*

"باشگاه خبرنگاران" در گذشته گزارش‌های گوناگونی در باب مسائل جاسوسی از قبیل "شبکه‌های اجتماعی"،"موتورهای جستجو"، "زنان جاسوس صهیونیستی" و حتی "حیوانات جاسوس موساد" تهیه کرده است. اما ابزارها و روش‌های دیگری نیز در دنیای جاسوسی وجود دارند که جزیی از زندگی روزمره انسان بوده و اینکه به عنوان ابزاری جاسوسی مورد استفاده قرار گیرند بسیار عجیب است. از طبیعت پیرامون گرفته تا "لوازم آرایشی" و پوشاک، همگی این روزها مورد استفاده سرویس‌های اطلاعاتی و جاسوسی قرار می‌گیرند. 


*

*

چندی پیش بود که، "نیروهای امنیتی سوریه" اعلام کردند "شی جاسوسی" عجیبی را در مناطق ساحلی این کشور پیدا کرده‌اند که متعلق به "سرویس‌ جاسوسی رژیم صهیونیستی" است. بنا به گزارش تلویزیون رسمی سوریه "سانا"، اجسامی صخره‌ مانند و جعبه‌های پلاستیکی در مرز "بلندی‌های جولان" کار گذاشته شده بودند که برای عکاسی، ثبت و انتقال داده طراحی شده بودند.کشف صخره‌های جاسوسی در ایران؟

خبرگزاری TheAustralian نیز در سال 2012 مدعی شد، در نزدیکی یکی از "تاسیسات‌ هسته‌ای ایران"، نیروهای امنیتی، "صخره‌های کاذبی" کشف کرده‌اند که حاوی "تجهیزات مخابراتی" و جاسوسی بوده است.
روزنامه یدیعوت آحارانوت هم در این خصوص به نقل از ساندی تایمز مدعی شد که یک ابزار نظارتی جاسوسی مخفی شده میان صخره‌‌ها پس از آنکه سربازان ایرانی قصد جابه‌جایی آن را داشتند، منفجر شده است
این گزارش به نقل از منابع جاسوسی غرب مدعی است: سربازان ایرانی یک وسیله نظارتی جاسوسی را کشف کردند که در ظاهر یک سنگ بوده است  
اندی تایمز به نقل از منابع غربی که به نامشان اشاره‌ای نکرد، نوشت که این سنگ قلابی وقتی منفجر شد که نیروهای امنیتی که ماه گذشته در حال گشت‌زنی در منطقه برای بررسی پایانه‌های ارتباطی و خطوط تلفن بودند سعی کردند آن را جابه‌جا کنند  .
به نوشته این روزنامه انگلیسی، کار‌شناسان ایرانی صحنه انفجار را بررسی کردند و بقایای ابزاری را یافتند که قادر به رهگیری اطلاعات کامپیوتر‌ها در این تاسیسات هسته‌یی بود که در آن اورانیوم از طریق سانتریفیوژ‌ها غنی‌سازی می‌شود  .
ساندی تایمز نوشت که بیم آن می‌رود یک منبع اطلاعاتی مهم غرب از دست رفته باشد  .
در گزارش های ابتدایی تصور می‌شد که هدف از انفجار، قطع تامین برق تاسیسات فردو و صدمه زدن به سانتریفیوژ‌ها بوده است. با این حال بازرسان آژانس بین‌المللی انرژی اتمی که یک روز پس از انفجار از فردو بازدید کردند، به هیچ صدمه‌ یا اختلالی در فعالیت‌های فردو در گزارش کاری خود اشاره‌ای نکردند  .
ساندی تایمز نوشت که رهگیری اطلاعات کامپیوتر‌ها و خطوط تلفن این تاسیسات تحلیلگران غربی را قادر می‌کرد خروجی سانتریفیوژ‌ها را ارزیابی کنند  . بنابر ادعای این پایگاه اینترنتی، این سایت در این خصوص مدعی شد یک گروه گشتی "سپاه پاسداران جمهوری اسلامی ایران" در حال بررسی روابط تلفنی و اطلاعاتی بودند که به یک "صخره کاذب" بر می‌خورند، داخل این صخره یک دوربین یا یک کامپیوتر یا هر دوی آن‌ها وجود داشته‌ است که وقتی ماموران آن را حرکت می‌دهند منفجر می‌شود.

به گزارش "ساندی‌تایمز"، دانشمندان ایران هنگامی که باقیمانده این تجهیزات را آزمایش کرده‌اند دریافتند که این تجهیزات قابلیت دریافت ارتباطات الکترونیکی مناطق مجاور را داشته است.

در همین خصوص باشگاه خبرنگاران در تحقیقاتی پرده از برخی دیگر از ابزارهای مدرن جاسوسی برداشته است. 

 "اسباب‌بازی‌های جاسوس"

به گزارش "بی‌بی‌سی"، هزاران آمریکایی در حال تولید ماموران دو جانبه‌ای به نام "فربی" "Furby" هستند. "اسباب‌بازی فربی" که بعد از کریسمس سال 1988 معروف شد اکنون به دشمن "سازمان امنیت ملی آمریکا" تبدیل شده است.

بنا به گزارش محرمانه این سازمان، "تراشه‌ مخفی" کوچکی درون فربی وجود دارد که اسباب‌بازی را قادر می‌سازد تا 200 کلمه صحبت کند. این اسباب‌بازی می‌تواد صحبت افراد درون اتاق را ضبط و تکرار کند، به همین دلیل مقامات سازمان امنیتی آمریکا هشدار داده‌اند که نیروهای امنیتی آمریکا، اسباب‌بازی‌ها را به خانه برده و از موضوعات محرمانه حرف می‌زنند.

"سیا" از طریق تلویزیون جاسوسی می‌کند

به گزارش بی‌بی‌سی؛ وقتی مردم فیلمی را از مرکز  "Netflix "، روی تلویزیون دانلود می‌کنند باید مراقب نیروهای امنیتی و جاسوسی باشند، زیرا ممکن است، از آن طرف تلویزیون تماشا دیده شوند.
"دیوید پترائوس"، "رییس سابق سیا" اذعان کرده است، با استفاده از نرم‌افزارهای اینترنتی متصل به هم که توسط اپلیشکن‌های مرکزی کنترل می‌شوند می‌توان از طریق تلویزیون حریم خصوصی افراد را شکست.

به گزارش "دیلی‌میل"، "سیا" ادعا می‌کند که می‌تواند از طریق اینترنت این ابزارها را بخواند و شاید از طریق امواج رادیویی بیرون خانه‌ها، امواج را دریافت کند.

بنا بر این گزارش، هر چیزی از "کنترل‌ تلویزیون" گرفته تا "ساعت‌های رادیویی" را می‌توان از طریق اپلیکیشن‌ها کنترل کرد. شرکت تراشه‌سازی ARM"" به تازگی تراشه‌های ارزان قیمتی را وارد بازار کرده است که در همه چیز از جمله یخچال و دیگر لوازم خانگی مورد استفاده قرار می‌گیرند.

به گفته "رییس سابق سیا"، ابزارهای متصل به وب، هنر جاسوسی را متحول خواهند کرد، و به جاسوس‌ها اجازه می‌دهند تا به طور خودکار افراد را تحت نظر قرار دهند. کارشناسان عقیده دارند به زودی ابزارهای الکترونیکی اینترنت‌بنیان به شما خواهند گفت که افراد هم‌اکنون کجا بوده و در حال انجام چه کاری هستند.

"درخت‌های جاسوس"

به گزارش Countermail، کشاورزان آمریکایی به کمک نیروی پلیس این کشور از ابزارهای جاسوسی برای دستگیری دزدها و مراقبت از حیوانات خود استفاده می‌کنند. کشاورزان دوربیین‌های مخفی ویژه‌ای را در تنه درختان و صخره‌های اطراف زمین‌های خود کار می‌گذارند.

بنا بر این گزارش، از آنجایی که به دنبال "بحران مالی آمریکا"، سرقت هم افزایش یافته است، دادگاه‌های این کشور اجازه استفاده از دوربین‌های مخفی به کشاورزان را صادر کرده‌اند.

"بالون‌های جاسوسی"

"ارتش آمریکا" با استفاده از بالون در افغانستان جاسوسی می‌کند. این "بالون‌های سفید جاسوسی" در بسیاری از پایگاه‌های نظامی آمریکا در افغانستان وجود دارند. به گفته برخی از شهروندان افغانی، بالون‌های سفید، دائما بالای آسمان کابل و دیگر شهرهای این کشور دیده می‌شوند. این بالون‌ها که به دوربین‌های دید در شب نیز مجهز هستند، نقش مهمی را در عملیات‌های نظامی آمریکا در منطقه ایفا می‌کند.وجود این بالون‌ها شهروندان افغان را نگران کرده است، به‌طوری که به گفته محمودالله، ساکن ولایت کونار؛ افغانی‌ها که در شب‌های گرم تابستان به پشت بام پناه برده و می‌خوابند همواره تحت نظر بوده و احساس امنیت ندارند.

آیا بالون‌های جاسوسی آمریکا در اختیار ایران هستند؟

"روزنامه گاردین" در سال 2010، در گزارشی ادعا کرد ممکن است بالون‌های جاسوسی آمریکا در آزمایشگاه‌های تهران پایین آمده باشند.

بنا بر این گزارش، در سال 2006 "بالون آمریکایی "JLens، از یک پایگاه انگلیسی در "بصره" "عراق" خارج شده و به نظر می‌رسد با جریان هوا این بالون به سمت ایران حرکت کرده باشد. گفتنی است که این بالون می‌تواند به مدت 30 روز در آسمان بماند.
در همان سال، "ابوحسن" از مقامات مسئول عراق مدعی شد: طی 4 سال گذشته و از ابتدای اشغال عراق، هواپیماهای نظامی آمریکا به حریم هوایی مرزهای ایران در استان خوزستان و استان بصره بارها تجاوز و یا در کنار آن به پرواز درآمده اند. وی افزود: این تجاوزها شامل پروازهای هلی کوپتر و بالن‌های جاسوسی نیز می‌شود.

این مقام مسئول عراقی در ادامه ادعا کرد: در ماه گذشته نیروهای مسلح ایران دو فروند بالن جاسوسی ارتش آمریکا را در مناطق جنوبی استان خوزستان سرنگون کرده اند.

همچنین در سال 2007 برخی از رسانه‌های داخلی ایران عنوان کردند، یک فروند بالن جاسوسی ارتش ایالات متحده آمریکا امروز بر فراز خرمشهر سرنگون و در 25 کیلومتری جاده امام صادق(ع) سقوط کرد.
بنا بر این گزارش، این بالن مجهز به دستگاه های ناوبری، جاسوسی و شنود بوده است که ماموران ایرانی بلافاصله پس از سقوط و دسترسی به محتویات این بالن، آن را تحویل متخصصان نظامی جمهوری اسلامی ایران در خوزستان دادند. 

به گزارش پایگاه انگلیسی Wired، آمریکا تا سال 2014 قرار است افغانستان را ترک کند، اما نیروهای آمریکایی سال‌ها در آن کشور جاسوسی خواهند کرد. سنسورهای کوچکی که ارتش آمریکا طراحی کرده است، می‌توانند هرگونه حرکتی را کنترل کرده و به مراکز امنیتی در آمریکا مخابره کنند. برخی از این ابزارها که مانند صخره هستند در زمین کار گذارده می‌شوند.
در اوایل سال 2011، ارتش آمریکا حدود 1500 سنسور زیرخاکی را در مناطق جنگی آمریکا کار گذاشت.
سایت عربی انگلیسی زبان ROHAMA، نیز مدعی شده است رژیم سرکوب‌گر آل خلیفه بالون‌هایی از رژیم صهیونیستی خریداری کرده است که از فعالیت‌های مردمی در بحرین جاسوسی می‌کنند. گفته می‌شود اسراییل از این بالون‌ها در مرزهای لبنان و مناطق اشغالی نیز استفاده می‌کنند. 

"خودکار" و "چراغ‌قوه" کشنده

سی‌ان‌ان در گزارشی اختصاصی به برنامه ترور یکی از مقامات کره جنوبی توسط یک مامور مخفی کره شمالی پرداخت. طبق این گزارش، جاسوس کره شمالی سعی داشته با استفاده از ابزارهایی مانند خودکار و چراغ قوه شخص مورد نظر به قتل برساند.


دو خودکار از فرد مظنون در این ماجرا کشف شده که یکی سمی بوده و دیگری شلیک میکرده است. به گفته کارشناس کره‌ای، خودکار سمی دارای سوزنی بوده که به هیچ عنوان قابل شناسایی نیست و در صورت تماس وارد پوست شده و فرد را در چند دقیقه میکشد. خودکار دوم دارای گلوله کوچکی بوده که پس از شلیک وارد پوست شده و سپس زهر آن آزاد می‌شود.از مامور کره شمالی یک چراغ‌قوه نیز کشف شده است که قابلیت شلیک دارد.

"رژ لب قاتل"

این "رژ لب" در واقع یک اسلحه 4.5 میلی‌متری است که گفته می‌شود از مامور KGB( سازمان جاسوسی روسیه) در دهه 60 بدست آمده است. این نوع سلاح‌های مخفی نمونه‌‌ای از اقدامات تروریستی هستند که هم‌اکنون نیز هم مورد استفاده قرار می‌گیرند.

"کت دوربین‌دار"

این دوربین کوچک مدل F-21 توسط KGB در دهه هفتاد مورد استفاده قرار می‌گرفت. این دوربین حرفه‌ای بسیار کوچک داخل دگمه کت قرار گرفته دکمه‌ای دارد که شخص از جیب خود فشار داده و دوربین به کار می‌افتد.


"کفش فرستنده"

در بین سال‌های 60 تا 70 میلادی، دیپلمات‌های غربی از خرید کت و شلوار پرهیز می‌کردند، و ترجیح می‌دادند کفش و لباس خود را سفارشی تهیه کنند. در رومانی، سرویس اطلاعاتی این کشور با همکاری اداره پست زیر پاشنه کفش‌های دیپلمات‌هایی که لباس سفارش می‌دادند یک فرستنده نصب و از آن‌ها جاسوسی می‌کرد."پیکسل‌های جاسوسی"

بسیاری از افراد این روزها، طرح‌های پیکسلی روی لباس‌های خود نصب می‌کنند، اما این پیکسل‌ها قابلیت‌های دیگری نیز دارند. نیروهای امنیتی و جاسوسی دوربین‌های بسیار کوچکی با کیفیت بسیار مناسب HD‌ درون سوراخ پیکسل‌ها قرار داده و فیلمبرداری می‌کنند. 


پیچ و مهره‌ هم در دنیای جاسوسی مفید هستند

این پیچ و مهره‌ها که گفته می‌شود توسط جاسوسان روسیه‌ای مورد استفاده قرار گرفته شده‌اند، دارای سر واژگون‌شکلی برای بهبود امنیت و یک حقله O شکل ضد آب و ضد نفوذ هوا هستند که می‌توان اجسام ریز و کوچک با ارزش را داخل آن‌ها قرار داد.

آیا با زیپ هم می‌توان جاسوسی کرد

این ابزار برای ماموران ویژه و امنیتی در ماموریت‌های خاص مورد استفاده قرار می‌گیرد، در این نوع زیپ‌ها نوعی کلید کوچک وجود دارد که با آن می‌توان قفل دست‌بند را باز کرد. کلید به داخل زیپ وصل بوده و در هنگام نیاز به راحتی در می‌آید.

 تیراندازی توسط تلفن همراه

این سلاح که ساخته اروپای شرقی است سیستم ساده‌ای دارد که طبق آن گلوله‌ها توسط چند فنر قدرتمند کوچک شلیک می‌شوند. در زیر دکمه‌های تلفن یک مکانیزم سیم‌پیچی وجود دارد که زمان شلیک فنرها به سمت عقب کشیده شده و گلوله‌ها از 4 خروجی شلیک می‌شوند.

  منبع این پست
      

سالهای گذشته پستی در مورد صهیونیست بودن مالک فروشگاه بنتون گذاشته بودم و ابراز تاسف کرده بودم که در چند جای شهرمون هم فروشگاه داره و برای افتتاح یکی از همین شعبه های جدیدش به ایران اومده بود.
چند روز پیش خبری از 20:30 شنیدم که بنتون در فروشگاههاش از مانکنهای جاسوسی استفاده میکنه. لازم دید اصل خبر رو اینجا بذارم تا شما بهتر متوجه سوء استفاده مالی و اطلاعاتی صاحبان این برند بشوید و بدونید که این فروشگاه ها بظاهر مشغول کار اقتصادی هستند و در باطن بدنبال آمارگیری های مختلف از کشورها و جوامع مختلفند که بعد دست مایه برنامه ریزی های سیاسی و فرهنگی هم دستانشان کنند.
کاربه جایی رسیده است که صاحبان فروشگاه های اروپائی و آمریکائی، دیگر به دوربین های مداربسته سقفی راضی نیستند. آنها آدمک هایی را میخواهند که درون چشمشان دوربین است و بدون اطلاع مشتریان از آنها تصویر می گیرند.
 به گزارش سرویس بین‌الملل باشگاه خبرنگارانبه نقل از روزنامه ایندیپندنت، شاید باورش سخت باشد اما مانکن های بی جان مغازه ها و فروشگاه ها شمارا زیر نظر دارند.

بنتون که یکی از برندهای مشهور در آمریکا است، از مانکن هایی استفاده می کند که تجهیزاتی در آنها به کار رفته که برای تشخیص اقدامات مجرمانه در فرودگاه ها از آنها استفاده می شود . بنتون از این مانکن ها برای تحت نظر داشتن مشتریان خود در فروشگاه ها استفاده می کند .

این فن آوری که I SEE نام دارد درون مانکن هایی که شرکت ایتالیایی ALMAX SPA تولید می کند ، تعبیه می شود . این مانکن ها اطلاعات مشتریان را همانند سیستم فروش آن لاین جمع آوری می کنند.

این تجهیزات 4 هزار یورویی ( 072/5 هزار دلاری ) می توانند حرکات مشتریان  ، میزان پولی را که خرج می کنند ، ورودو خروج مشتریان و خلاصه هرگونه تحرک دیگری را ثبت کنند .

اما بعضی ها نظر دیگری دارند . لوکا سولکا رئیس شرکت BNP Paribas که اجناس لوکس تولید می کند می گوید که این یک بازی مسخره و بیهوده است . یک مانکن نمی تواند یک انسان را زیر نظر داشته باشد .

فن آوری آلماکس در ظاهر و از بیرون بسیار معمولی و عادی است . آدمکی با  روکش پلی استر و چهره ای بی روح ؛ اما از درون این تنها یک آدمک نیست . با دوربینی در یک چشم ، اطلاعات چهره مشتریان راتجزیه و تحلیل می کند. درست مانند فن آوری که توسط پلیس استفاده می شود . این دوربین ، سن جنس و نژاد را به طور کامل تشخیص می دهد . 

میزان استقبال صاحبان کالاها و فروشگاههای لوکس از چنین فن آوریهایی نشان میدهد که آنها می خواهند میزان اندک رشد سود خود را که 245 میلیارد دلار بوده است افزایش دهند وکالاهای خود را بیش از پیش شخصی تر کنند.

شرکت bain&co پیش بینی کرده است که در انتهای سال 2012 رشد 5 درصدی را شاهد باشد ، رشدی که نصف سال پیش است .

اوشو اوکونوو مدیراجرایی شرکت luxe corp می گوید هر فن آوری که باعث شود هویت مشتریان برای فروشنده مشخص و معلوم شود ، خوب است . او می گوید این فن آوری ها باعث می شود تا تجربه خرید و فروش افزایش یابد . خریداران برندهای مشهور مشهور مشخص شود  وفروشنده این نوع کالاها درک درستی از خریداران خود بدست آورند . 

پیشتر فن آوری هایی که روی سقف نصب می شد ، مشتریان را زیر نظر داشتند. اما شرکت آلماکس با این آدمک ها شرایطی را فراهم آورده که بدون دیده شدن دوربین ، مشتریان تحت نظر باشند . 

این آدمک ها که از دسامبر سال گذشته وارد فروشگاه ها شدند ، اکنون در 3 کشور اروپائی و البته در آمریکا به کار گرفته می شوند .  
آلماکس می گوید یکی از اولین نتایج این آدمک ها ، این بود که در چند روز اول فصل خرید ، معلوم شد که مردان بیشتر از زنان خرید می کنند.

شرکت کلوتیر که در زمینه پوشاک فعال است نیز می گوید وقتی با استفاده از این      آدمک ها متوجه شد که کودکان و نوجوانان نصف وقت خود را در بعدازظهرها در این فروشگاه صرف می کنند ، خط تولید کودکان خود را به راه انداخت .

شرکت دیگری وقتی فهمید یک سوم بازدیدکنندگان خود ، بعد از ساعت 16 ، آسیایی هستند ، به همین خاطر بعد از این ساعت یک چینی را بعنوان متصدی فروش استخدام کرد .

شرکت بنتون فاش نکرده است که کجا و چگونه از این آدمک ها استفاده می کند . ماکس کاتانیس مدیر اجرایی آلماکس که 40 سال است دراین شرکت کار می کند ، از افشای نام مشتریان این نوع مانکن ها خودداری می کند . او فقط می گوید چهار شرکت بزرگ چندین آدمک سفارش داده اند .
شرکت بوربری و شرکت نورداستورم در لیست خریداران این نوع آدمک ها نیستند ، آنها سعی کرده اند که دیگر از فروش فیزیکی و حضوری فاصله بگیرند و از فروش اینترنتی همراه با فن آوری wifi ، آی پد و ... بهره بگیرند تا مشارکت مشتریان را افزایش دهند .
مقامات نورداستورم که یک فروشگاه زنجیره ای آمریکائی با بیش از 100 شعبه است می گویند شناسایی چهره مشتریان احتمالاً بسیار پیشرفته تر از چیزی که اکنون است خواهد شد .
با این حال کالین جانسون سخنگوی این فروشگاه می گوید ما همیشه نسبت به خطوط قرمز مشتریان خود حساس هستیم .

عده ای معتقدند تحت نظر گرفتن مشتریان و مردم ، تبعات قانونی دارد . قوانین آمریکا و اتحادیه اروپا اجازه می دهد که فروشگاه ها از دوربین ها برای مقاصد امنیتی خود بهره بگیرند اما باید وجوددوربین را طی اعلامیه ای به اطلاع مردم برسانند و به آنها بگویند که از آنها تصویربرداری می شود.

کریستوفر مسنو  یک حقوقدان فرانسوی می گوید: تصویربرداری و زیرنظر گرفتن مردم و مشتریان برای مقاصد بازرگانی وتجاری ممکن است باعث نقض این قوانین شوندو به منزله کوششی برای جمع آوری اطلاعات شخصی مردم بدون اجازه آنها تلقی شود .

او می گوید وقتی شما وارد فیسبوک می شوید ، قبل از اینکه ثبت نام کنید می بینید که آنها چه اطلاعاتی از شما می خواهند و با آن اطلاعات چه کاری میخواهند انجام دهند . اما وقتی وارد یک فروشگاه می شوید که اتفاقاً شما را زیر نظر دارد چه انتخابی دارید؟

اما کاتانیس می گوید که مشکلی برای فروش این آدمک ها ندارد . چون فن آوری آی سی هیچ تصویری را ذخیره سازی نمی کند .

حال باید دید بین فن آوری که کمک می کند و فن آوری که آزار می رساند چه فرقی وجوددارد .
البته اینطور جمعبندی خیلی استحمارگونه است. اگه واقعا اطلاعات رو ذخیره نمیکنه کارایی مد نظر سازندگان و سفارش دهنندگانش رو نداره
خلاصه که خبری بود محض اطلاع دوستان
       
+ کمترین حرکت شیعیان ایران در حمایت از مردم بحرین و اعلام انزجار از کشتار وحشیانه این مردم مظلوم و متوقف کردن تجاوز به زنان شیعه ی بحرینی که ناموس شیعه به حساب می آیند امضاء این پتیشن است. www.petitiononline.com/ssi2011/petition.html+ هر کس ازهرجاصبح بلندمی‌شودبگویدمن شورای نگهبان راقبول ندارم،‌من قانون اساسی راقبول ندارم،‌من مجلس راقبول ندارم،من رئیس‌جمهورراقبول ندارم،من دولت را قبول ندارم.نه!همه باید مقید به این باشید که قانون را بپذیرید،‌ولو برخلاف رای شماباشد. باید بپذیرید،برای این‌که میزان اکثریت است؛وتشخیص شورای نگهبان که این مخالف قانون نیست و مخالف اسلام هم نیست،میزان است که همه باید بپذیریم. (صحیفه امام جلد14صفحه378)

+ امام خمینی(ره):نمی‌شود از شما پذیرفت که ما قانون را قبول نداریم. غلط می‌کنی قانون را قبول نداری!قانون تو را قبول ندارد نباید از مردم پذیرفت، از کسی پذیرفت ، ما شورای نگهبان را قبول نداریم. نمی‌توانی قبول نداشته باشی. مردم رای دادن به اینها...مردم که به قانون اساسی رای دادند منتظرند که قانون اساسی اجرا بشود؛


مرجع دریافت ابزار و قالب وبلاگ   |   Designed By Ashoora.ir