سفارش تبلیغ
صبا ویژن
عکس 1 عکس 2 عکس 3
نظرات

 

 چندی پیش تیتر بسیاری از رسانه های مهم خبری دنیا به گاف بزرگ ایهود اولمرت در مورد مجهز بودن اسراییل به سلاح هسته ای اختصاص یافت و به دنبال آن در این چند روزه از طریق رسانه هایی مانند روزنامه ساندی تایمز ایران را تهدید به حملات نظامی کرده .هر چند این مسئله بعد از مدتی از سوی مقامات این رژیم تکذیب شد و اعلام کردند که بعد از شکست از حزب الله نمی توانند در یک مخمصه جدید بیافتند با این حال بررسی این پیامهای خصمانه  در شرایط فعلی نکاتی را مشخص خواهد کرد.


بسیاری از کشورهای دنیا از قبل می دانستند که اسراییل به حداقل 200کلاهک هسته ای مجهز است اما اقرار رسانه ای نخست وزیر این رژیم غاصب به داشتن سلاح هسته ای و به دنبال آن تهدیدات نظامی علیه ایران در شرایط فعلی از جهات مختلفی قابل تامل و حاوی پیامهایی میباشد،بایک نگاه در اتفاقات فعلی خاورمیانه و نمود پیدا کردن ضعف و قوتهای نیروهای مطرح منطقه می توان به تحلیل این سناریوی صهیونیستی پرداخت:


 با شکست خوردن ارتش اسراییل ازحزب الله لبنان ،هیمنه پوشالی اسراییل فروریخت وباعث شد که عناصری مانند ملک عبدالله دوم( پادشاه اردن)چنین اظهار نظر کنند که :جنگ تابستان امسال نشان دادکه رژیم صهیونیستی آنقدری که ما فکر می کردیم قوی نیست. و اینچنین در بسیاری از تحلیلهای جنگ 33روزه از نابودی افسانه شکست ناپذیری اسراییل صحبت به میان آمد، چرا که در نبردهای گذشته این رژیم با اعراب، وقتی کشورهای عربی بیشتر از شش روز نتوانستند در مقابل اسراییل  دوام بیاورند با توجه به این نکته که آنها دارای ارتش مجهز به تجهیزات نظامی و ناوگان هوایی و...بودند شکست اسرائیل از یک نیروی چریکی که فاقد تجهیزات پیشرفته و ناوگان هوایی و فاقد حتی یک تانک بود بسیار شگفت انگیز و بی سابقه بوده.


و همچنین با به قدرت رسیدن حماس در فلسطین که به هیچ وجه حاضر به پذیرفتن سازش و به رسمیت شناختن اسرائیل نمی باشدو همچنین در شرایطی که ایران نیز با دستیابی به انرژی اتمی به صورت بومی و شکستن محدوده انحصاری دارندگان انرژی اتمی و دیپلماسی مناسب ایران در کنترل اوضاع ،ایران تبدیل به یک نیروی قدرتمند و تعیین کننده در محاسبات سیاسی منطقه شده است،برآینداین وضعیت برای اسرائیل جز ضعف مضاعف در خاورمیانه نخواهد بود، و جبران این شرایط جزء با یار گیری از نیروهای خائن و ضعیف در جبهه مقابل و ترساندن نیروهای مقاوم مقابل با ابزاری فوق توانایی وسطح مقابله آنها میسر نخواهد بود.


پس مسلما اسرائیل در یک حرکت جدید دست به جبران این شرایط می زد  ولی انتخاب نوع این حرکت جبرانی در صنف صهیونیستها با توجه به نوع مخاطبانی که باید مورد تهدید قرار بگیرند با ظاهری متفاوت ولی اصلی مشابه که همان توسل به زبان تهدید است انجام می پذیرد.


با توجه به این نکته می توان تحرکات سیاسی اسرائیل را بهتر درک کرد،اسراییل دو مخاطب برای خود تعریف کرده که یک دسته نیازی به تهدیدات قوی ندارند که شامل کشورهای خودباخته عربی نظیر مصر و اردن وعربستان و... می باشد و پیام تهدید مخصوص به این کشورهای ضعیف می تواند به صورت یک اقرار رسانه ای به دارا بودن سلاح اتمی  توسط نخست وزیر رژیم صهیونیستی ارسال شود که نتیجه آن تسلیم شدن این کشورها در مقابل اراده رژیم صهیونستی و همکاری در مقابله با حزب الله وحماس و ایران می باشد که شواهد این همکاری در میان اخبار های رسمی بدین شرح است:


کمک 100میلیون دلاری رژیم صهیونیستی به ابومازن همان محمود عباس (ریاست فتح وتشکیلات خودگردان)و همچنین کمک86 میلیون دلاری دولت بوش به همین فرد برای حمایت از نیروهای امنیتی طرفدارمحمود عباس وکشتار منتخبان حماس و ایجاد نفاق در فلسطین و پیشبرد جامعه برای ایجاد انتخابات زود هنگام در فلسطین که نتیجه آن باید،آرایی به سود گروهی سازش کار با اسراییل باشد.


و همچنین کمک یک میلیارد دلاری آمریکا به سینوره (نخست وزیر لبنان)برای مقابله ارتش و دولت لبنان با حزب الله


وهمچنین حذف واژه فارس از نام خلیج فارس  درنقشه های موزه لوور پاریس (که در پی قرار دادی یک میلیارد دلاری بین ابوظبی (امارات)و موزه لوور جهت راه اندازی شعبه  ای از این موزه در امارات )انجام شد همه در جهت جذب همکاری عناصر خود فروخته عربی علیه ایران وحزب الله و حماس می باشند بگذریم که که درجنگ 33روزه خبرهایی مبنی بر تقبل بنزینهای هواپیماهای رژیم صهیونیستی برای بمباران لبنانی ها از جانب عربستان اعلام شد .


 و حال عمق بیانات مقام معظم رهبری را که  اخیرا درجمع هزاران نفر از مردم قم ایراد فرموده بودند می فهمیم ،ایشان با اشاره به برخی نشانه ها و اخبار مبنی بر تلاش آمریکا  برای تشکیل اتحادی با حضور انگلیس و چند کشور عربی برضد جمهوری اسلامی ایران فرمودند :این اتحاد ،همکاری دو دولت نحس ونجس برضد ملتی است که مایه عزت اسلام بوده و و در این راه جانفشانی بسیاری کرده است بنابراین دولتهای عربی باید مراقب این دام خطرناک باشند.


  پس با این اوصاف  مخابره پیام تهدید به ایران باید به صورت ویژه و اختصاصی صورت بگیرد و مقابله ای دائمی از جانب دولتهای در اختیار صهیونیستها را به دنبال داشته باشد پس  بطور مثال از طرف یک روزنامه پر تیراژ تهدیدهای خودشان را اعلام کنند.والبته تکذیبهای پی در پی این گونه خبرها  به این معنا نیست که انها از این گفته ها پشیمان شدند بلکه آنها چون قدرت محقق کردن این تهدیدات را ندارند و برای حفظ ظاهر در برابر بعضی ساده لوحان جهان دست به تکذیب می زنند وگرنه مقام معظم رهبری فرمودند که اگر اینها توانایی نابودی ما را در خود می دیدند حتی یک لحظه هم تامل نمی کردند.پس این تاکتیک تکذیب مبتنی بر عدم توانایی آنها در مقابله با ایران قدرتمند است.


پس بطور کلی هدف اسرائیل از اجراء این سناریو (اقرار تصادفی به داشتن سلاح اتمی)هشدار به کشورهای دیگر در نوع برخورد با اسرائیل است و پیام اصلی آن این است که شکست اسرائیل در برابر حزب الله در حالی رقم خورده که این رژیم از تمام توانش استفاده نکرده و اگر لازم بداند با استفاده از سلاح اتمی، دیگر شکستی در مقابل هیچ نیرویی نخواهد داشت.


پس این نه تنها یک اقرار سهوی نبوده که یک برنامه از پیش تعیین شده بوده و یک تهدید آرام و یک اعلام جنگ ضمنی است

      
نظرات


اعمال تبعیض در اجراء قوانین بین المللی به یک امر ثابت د رجامعه جهانی تبدیل شده ،صهیونیستها و حامیان آنها با نفوذ و حضوری که در مجامع قانونگذاری و اجراء قوانین بین المللی دارند قوانین را در مورد منافع خود و هم گروهانشان با رای و نظر خود ایجاد وتفسیر می کنند  .

برای مثال یک دهه به عقب برمی گردیم زمانی که هنوز انحصار هسته ای کشورهای صنعتی شکسته نشده :در سال 1994وقتی مجمع عمومی  سازمان ملل از دیوان بین المللی دادگستری  در خواست  می کند که رای مشورتی خود را در خصوص استفاده از سلاح های هسته ای در درگیریهای نظامی اعلام نماید که آیا استفاده از سلاح هسته ای در درگیری های مسلحانه مجاز است یا خیر ؟ دیوان پس از تامل 18 ماهه چنین رای می دهد که نه حقوق بین الملل قرار دادی و نه حقوق بین الملل عرفی استفاده از سلاحهای هسته ای را در در گیری های مسلحانه را منع نمی کنند و تنها برای خالی نبودن عریضه اعلام می کند که اصل تفکیک  در بمب گذاری اجراء می شود  یعنی غیر نظامیها در بمباران هسته ای نباید کشته شوند. البته خوانندگان محترم استحضار دارند که این کلام تا چه حد مزحک و بی معنا می باشد زیرا بمب اتمی که تا شعاع چند صد کیلومتری خود را خاکستر می کند   چگونه می تواند اصل تفیک را رعایت کرده و بعد از تشخیص نظامی از غیر نظامی تنها نظامیان را نابود کند؟؟؟؟؟؟؟؟!!!!!


و مگر در جنگهایی که از سلاحهای مثلا متعارف استفاده شد این اصل تفکیک مورد توجه قرار گرفت که حالا در یک جنگی که در آن از سلاح غیر متعارف (بمب اتم)استفاده شود این اصل اجرا گردد، بمباران اتمی هیرو شیما و ناکازاکی  نمونه ای بر این مدعا است که.می دانیم قربانیان اصلی آن غیر نظامیان بی دفاع بوده اند.


پس از مجامع قانونی بین الملل جز دروغ ،اعمال تبعیض و تفسیرسلیقه ای قوانین  چیز دیگری نبایدانتظار داشت و حتی نمی توان به راهکارهای قانونی موجود در معاهدات بین المللی هم دل خوش کرد چرا که وقتی عاملان آن معاهده، مغرض باشند ازراه تفسیر سلیقه ای قوانین و ایجاد امواج تبلیغاتی منفی که در جریان انرژی اتمی شاهد آن بوده وهستیم راهی دیگر برای مقابله ایجاد خواهند کرد واین قسمت را برای دوستانی نوشتم که از اعمال ماده 10NPT (معاهده منع تکثیر سلاحهای اتمی )صحبت می کنند .


در این ماده آمده که اگر    Extra ordinary event (رویدادهای فوق العاده )رخ دهد به طریقی که حق و منافع عالیه کشورهای عضوNPT در خطر بیافتد آنها  می توانند طی ابلاغی از معاهده خارج شوند .


دوستان این گونه می فرمایند که وقتی اسرائیل اعلام می کند که سلاح اتمی دارد ،این اعلام موجب ایجاد رقابت تسلیحاتی بین کشورهای غیر عضو در NPT  می شود و باعث می شود بقیه این کشورها هم به دنبال سلاح اتمی بروندو این شرایط را در زمره همان   Extra ordinary event تفسیر می کنند که می تواند به خطری جدی علیه این کشورها تبدیل شود بنابر این بدون آنکه آب ازآب تکان بخورد از معاهده خارج شده و به کار خود ادامه می دهند.ولی باز هم تکرار می کنم که همه می دانیم ،این قوانین تنها خطوطی بر روی کاغذند که اگر بخواهد بر علیه استکبار استفاده شود مطمئنا سریعا تغییر معنا می دهد و یا قانون دیگر یا تفسیر دیگری جلوی این استفاده را خواهد گرفت.


لازم به یاد آوری است که این معاهده NPT یکی از ابزارهای ایجاد نظم نوین جهانی مورد نظر آمریکا بود یعنی تقسیم کشورها به دو دسته کشور های دارا و ندار در انرژی اتمی ، بدین صورت که بعد از تحمیل آن به کشورها هر کشوری که به این انرژی دست پیدا نکرده بود دیگر حق دست یابی به آن را نداشته باشد و تنها دست گدایی مقابل کشورهای صنعتی دارای این انرژی دراز کنند و البته این رویا تا زمانی بود که ایران به این انرژی دست پیدا نکرده بود و الحمدلله با رسیدن کشورمان به این انرژی،همه کشورها از این دام نجات پیداکردند چرا که در میان کشور های دارای این انرژی تنها ایران است که پیشنهاد همکاری در راستای دسترسی کشور های مسلمان و همچنین کشور های جهان سومی به این انرژی را به صورت صادقانه مطرح کرده است و این است که مقام معظم رهبری و مقامات کشورمان دسترسی ایران به انرژی اتمی را افتخار و قدرت تمام جهان اسلام معرفی می کنند چون این عاملی است برای شکوفایی کشورهای اسلامی نه تهدید بر علیه آنان.

 به هر حال سیاستهای دولت بعد از انتخاب دکتر احمدی نژاد پویای بسیار بهتری از دوره قبل پیدا کرده و در راستای حفظ منافع کشور اسلامیمان گامهای خوبی برداشته شده که جای قدر دانی دارد و البته ادامه این مسیر پر فراز و نشیب تنها با حفظ وحدت تمام گروههای سیاسی و عدم تضعیف دولت در این مسیر خطر ناک میسر می باشدو ان شاءالله با دیپلماسی فعال دولت در جامعه جهانی شاهد موفقیتها ی هر روزه و سر افرازی هر چه بیشتر میهن اسلامیمان باشیم.
      
+ کمترین حرکت شیعیان ایران در حمایت از مردم بحرین و اعلام انزجار از کشتار وحشیانه این مردم مظلوم و متوقف کردن تجاوز به زنان شیعه ی بحرینی که ناموس شیعه به حساب می آیند امضاء این پتیشن است. www.petitiononline.com/ssi2011/petition.html+ هر کس ازهرجاصبح بلندمی‌شودبگویدمن شورای نگهبان راقبول ندارم،‌من قانون اساسی راقبول ندارم،‌من مجلس راقبول ندارم،من رئیس‌جمهورراقبول ندارم،من دولت را قبول ندارم.نه!همه باید مقید به این باشید که قانون را بپذیرید،‌ولو برخلاف رای شماباشد. باید بپذیرید،برای این‌که میزان اکثریت است؛وتشخیص شورای نگهبان که این مخالف قانون نیست و مخالف اسلام هم نیست،میزان است که همه باید بپذیریم. (صحیفه امام جلد14صفحه378)

+ امام خمینی(ره):نمی‌شود از شما پذیرفت که ما قانون را قبول نداریم. غلط می‌کنی قانون را قبول نداری!قانون تو را قبول ندارد نباید از مردم پذیرفت، از کسی پذیرفت ، ما شورای نگهبان را قبول نداریم. نمی‌توانی قبول نداشته باشی. مردم رای دادن به اینها...مردم که به قانون اساسی رای دادند منتظرند که قانون اساسی اجرا بشود؛


مرجع دریافت ابزار و قالب وبلاگ   |   Designed By Ashoora.ir